На 31.06.2016, приключи безплатният курс „Програмиране на уеб приложения с PHP“ за ученици, организиран от катедра „Бизнес информатика“. Курсът се проведе в периода 31 март – 31 май 2016 г.

В края на курса, участниците – ученици от Свищов и региона се явиха на изпит под формата на електронен тест. Доц. Веселин Попов, ръководител на катедра „Бизнес информатика“ връчи сертификати на участниците, успешно издържали изпита.

В рамките на втория модул от програмата на курса, учениците се запознаха и работиха със системата за управление на бази от данни MySQL, използвайки нейните основни команди. Упражняваха се в свързването на приложенията написани на PHP с базата от данни чрез различните програмни интерфейси.

Катедра „Бизнес информатика“ планира да продължи провеждането на подобен курс по програмиране и през следващата учебна година, в който ще участват ученици от Свищов и Белене.

Повече снимки вижте в галерията ...